Lis na balíky Kayhan Ertugrul

Malý s velkým srdcem

odeslat přátelům
autor: Editor 2
publikováno: 16.4.2023

I v této době velkých strojů stále existuje poptávka po lisech na malé balíky. Jedním z výrobců lisů na malé hranaté balíky je Kayhan Ertugrul, kterému se v v tomto článku podíváme na zoubek.

Lisy na balíky Kayhan Ertugrul jsou zavěšen pomocí oje k traktoru a jejich výška lze nastavit do několika poloh. Lis pracuje v otáčkách vývodového hřídele, jejichž hodnota je 540 ot/min. Hnací soustava je chráněna kluznou spojkou a střižnými čepy na setrvačníku.

Sběrač o záběru 193 cm se čtyřmi řadami prstů, které mají za úkol sbírat materiál. Kayhan Ertugrul používá sběrač řízený vačkovou dráhou se zakřivenými hroty. Jak byste u moderního stroje očekávali, sběrač se zvedá a spouští hydraulicky, ve skutečnosti je k ovládání celého lisu potřeba pouze jeden dvojčinný rozvaděč. Pracovní výška sběrače se nastavuje dvěma dorazy vpravo a vlevo, které se posunují do polohy klikou.

Pro plynulý tok materiálu do lisu se Kayhan Ertugrul spoléhá na kvalitní sběrač a dva velké šneky, každý o průměru 330 mm, které přivádějí materiál do střední části stroje. Jedním z plusových bodů inline modelů lisů na malé hranaté balíky je jeho přepravní šířka, která činí pouze 2,60 metru. Další výhodou je, že lis nemusí být před zahájením práce odsazen, stačí spustit sběrač a zapnout vývodový hřídel. Jedinou nevýhodou na poli je, že viditelnost není tak dobrá, jako u konvenčního lisu.

>>Více o lise na hranaté balíky Kayhan Ertugrul ZDE<<

Inline provoz

Ze sběrače je materiál přiváděn v přímé linii nahoru a do předkomory pomocí čtyřhrotové vidlice, takže není třeba dvakrát měnit směr toku materiálu. Celkově je vnitřní fungování stroje na stejné úrovni jako u lisů na velké hranaté balíky, jen je zmenšené. Při každém zdvihu je materiál v předkomoře zatlačen do hlavní lisovací komory. Pěkným detailem je, že přívodní kanál je snadno přístupný zezadu přes odnímatelný panel. Tudíž pokud je ucpaný, je k němu velmi snadný přístup. V komoře je materiál zhutňován rychlostí 100 zdvihů za minutu, Lisovací píst se pohybuje na osmi ložiskách a pokrývá zdvih 55 cm. Kayhan Ertugrul uvádí požadavek na výkon traktoru minimálně 50 koní.

Dva uzlovače

Ve standardní výbavě je praktický elektrický ventilátor s funkcí automatického zpětného chodu pro udržení čistoty v prostoru uzlovače. Vzduch je vyfukován zepředu přes přihrádku uzlovače. Je zde dostatek úložného prostoru pro 10 náhradních klub motouzu, 5 na každé straně. Velikost balíku lze nastavit na libovolnou délku mezi 65 až 130 cm. A volitelně může být lis vybaven hydraulickým řízením hustoty balíku: hydraulické čerpadlo je integrováno do hnacího ústrojí s malou olejovou nádrží, která zajišťuje udržování konstantního tlaku. Tlak ve válci lze nastavit ručně pomocí regulátoru na pravé straně stroje. Hustotu balíku lze navíc regulovat pomocí nastavitelných dvířek odporu.

>>Více o lise na hranaté balíky Kayhan Ertugrul ZDE<<

Souhrn

Přímý tok materiálu a nízká spotřeba energie – to je to, čím lisy Kayhan Ertugrul vynikají. Lis se pohodlně používá a klade na traktor nízké nároky. Každou sekundu z lisy vypadne balík suché slámy.

Další detaily

  • Protože lis váží pouze lehce přes 1,5 tuny, nepotřebuje brzděnou nápravu.
  • K dispozici je systém centrálního mazání.

Lisy na malé hranaté balíky Kayhan Ertugrul:Lis na malé hranaté balíky Kayhan Ertugrul KE 520

  • Díky dokonalému in-line designu KE 520 není potřeba měnit žádnou polohu na silnici ani při práci
  • Sběrací jednotka o záběru 193 cm

Pokračování zde.Lis na malé hranaté balíky Kayhan Ertugrul KE 555/KE 560

  • Těžký setrvačník, protizávaží a lisovací píšst zajišťují náročnou a kvalitní práci
  • Dvojité opěrné kolo nabízí ochranu ve všech podmínkách

Pokračování zde.

Lis na malé hranaté balíky Kayhan Ertugrul KE 595

  • Nepřetržitá produktivita a přesnost díky světově proslulé sadě speciálních uzlovačů
  • Hydraulický systém oje umožňuje rychlé polohování

Pokračování zde.


Lis na malé hranaté balíky Kayhan Ertugrul KE 690/KE 790

  • Nepřetržitá produktivita a přesnost díky světově proslulé sadě speciálních uzlovačů
  • Hydraulický systém oje umožňuje rychlé polohování

Pokračování zde.

 

Video 


 


 


 


 

 


<< späť

 

Kontakt

BISO SCHRATTENECKER, odštěpný závod

středisko Tišnov, Za mlýnem 1898,
CZ - 666 01 Tišnov,
Czech Republic.

Kontakt: +420 724 980 471, info@biso.eu
NON-STOP náhradní díly: +420 606 183 360
NON-STOP servis: +420 773 747 607

www.bisotisnov.cz

Nabízíme tyto značky BISO New Holland Case IH Steyr Kubota Maschio Gaspardo VIGOLO Kverneland WEAVING STRAUTMANN BARGAM WTC Písečná VAIA STOLL Olimac CIMA Antonio Carraro GOLDONI LaCruz Freilauber Agrofer Spapperi UV Boosting AGROSE KAYHAN SMS Rokycany Sukov Supertino CAST Celikel WRAG PELLENC Krone McConnel